Popis
Jantárový náhrdelník zo zlomkových nugetov baltického jantáru. Nugety sú upravené tak, aby spolu pekne ladili, no je im v plnej miere priznaný pôvodný tvar. Milovníčky jantáru isto ocenia elegantné a decentné prevedenie, avšak pri zachovaní plnej krásy tohto jedinečného prírodného materiálu.
Vlastnosti, ktorými si vás jantárové náhrdelníky z nugetiek a korálok získajú:
- jantár je prírodný materiál, skamenelá živica pravekých ihličnanov, disponujúci jedinečnou farebnosťou a štruktúrou
- Baltický jantár je výnimočný tým, že obsahuje najväčšie množstvo kyseliny jantárovej
- v šperkárskej a umeleckej tvorbe sa jantár využíval od staroveku
- je opradený množstvom legiend a má veľký význam v ezoterike a feng shui ako obranný štít pred negatívnou energiou
- mnohí ho nosia ako talizman, koňakový jantár prináša pokoj duše, stabilitu a odháňa chmúry, zelený jantár má zase prinášať šťastie
- neopracované alebo len mierne upravené nugety jantáru prezentujú jantár v pôvodnej podobe, ako ho stvorila sama príroda
- pri rôznych uhloch a dopade lúčov svetla hrá jantár jedinečnou symfóniou farebných a jagavých odleskov
Parametre
Rozmery náhrdelníka: dĺžka 45 cm, veľkosť nugetiek približne 1,2 x 0,4 cm
Použitý materiál: baltický jantár, bavlnené vlákno, plast
Zapínanie: plastový šróbovací patent
Farba: medová
Vyrobené v Litve
Jantár je prírodný materiál a tak ako v prírode nenájdete dva kúsky úplne rovnaké, podobne je tomu i pri jantárových šperkoch. To platí dvojnásobne pri doplnkoch stvorených z nugetov, ktorým sú priznaná ich pôvodná podoba. Každý nuget jantáru vyniká špecifickým tvarom, štruktúrou, kresbou a farebným odtieňom. Práve preto, že každý šperk z nich vytvorený je skutočným unikátom, sú také obľúbené. Každý z nich je svojím spôsobom originál.
Jantárový náhrdelník z úlomkov jantáru
Úlomky jantáru rôznych tvarov a veľkostí označujeme aj pojmom nugety. Pri tvorbe jantárových šperkov sú mimoriadne vyhľadávané, pracuje sa s nimi predovšetkým pri tvorbe moderných a umeleckých šperkov z jantáru. V klasickom šperkárstve sa jantár opracuje do formy rovnomerného kabošonu a vyhladí – naopak pri spracovaní týchto šperkov sa necháva vyniknúť jeho pôvodnej, prirodzenej kráse. Cieľom je ponechať jantár v čo najsurovejšej podobe, úlomky jantáru prejdú zvyčajne len základnou úpravou. Odstránia sa prípadné drsnejšie časti pre dosiahnutie komfortu pri nosení, niekedy sa nugety aj naleštia, inokedy sa nechajú surové. Pôvodný tvar a podoba nugetu však ostáva zachovaný. Krása diela prírody v jeho originálnej forme, ako stvorená zvýrazňovať krásu ženskú. Tieto náramky veľmi pekne vyniknú samostatne, ale skombinované viaceré vedľa seba. Pre dramatickejší efekt sa dajú doplniť jantárovým nugetovým náramkom.
Ako nosiť šnúrový jantárový náhrdelník
Podobne ako šnúra perál, tak aj šnúrový jantárový náhrdelník patrí k povinnej jazde arzenálu pravej dámy. V šperkovnici by jantárové náhrdelníky rozhodne nemal chýbať. Sú to klasické, vždy aktuálne a nadčasové šperky, o popularitu ktorých sa zaslúžila predovšetkým ich schopnosť okamžite pozdvihnúť každý outfit. Stavte na jednoduchú klasiku v podobe hladkého topu či blúzky a šnúra jantáru vám pomôže zaraz vykúzliť atraktívny efekt. Milovníčky klasiky stavia na náhrdelníky z opracovaných okrúhlych korálok, ak dámy vyhľadávajúce niečo originálnejšie siahnu po náhrdelníkoch z jantárových úlomkov. Či už je to náhrdelník v dĺžke tak akurát do výstrihu, alebo dlhý náhrdelník, ktorý budete nosiť na dva rady, voľne spustený či zviazaný do uzla – po týchto šperkoch budete siahať rady a často, pretože vám pri každej príležitosti dodajú punc výnimočnosti.
Recenzie
Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.